Acun Ilıcalı ile Galatasaray’ın eski Başkanı Faruk Süren’in sahibi olduğu Transtürk Holding arasındaki hisse devri anlaşmasının feshedilmesinden sonra Holding’in hisseleri sert düştü.

Haftanın ilk işlem gününe yüzde 19 düşüşle başlayan Transtürk hisselerinde 1.81 lira ile zirvenin görüldüğü 11 Aralık 2015’ten düne düşüş yüzde 64’e yaklaştı.

TRNSK hisselerini CANLI BORSA’da  İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN…

Uzun zamandır gözaltı pazarında bulunan Transtürk’ün geçen kasım ayında Acun Medya’ya satışını içeren anlaşma cuma günü feshedildi.

Konuyla ilgili olarak Transtürk Holding’den KAP’a yapılan açıklamada, 20 Kasım 2015 tarihinde taraflar arasında yapılan anlaşmanın, Pay Devri Sözleşmesi’ndeki şartların sağlanamayacağının anlaşılması nedeniyle, 19 Şubat 2016 tarihinde karşılıklı olarak feshedildiği bildirilmişti.

acun ile anlasma fesih edilince hisseler yuzde 64 dustu

Yakın İnceleme Pazarı’ndaki şirkete 20 Kasım’da Acun Ilıcalı’nın talip olduğunun açıklanmasından bu yana şirketin borsadaki hisseleri yüzde 905 artarak 0.18 TL’den 1.81 TL’ye kadar yükselmişti.

Hisseler dün 0.64 liraya geriledi. Faruk Süren, Hürriyet’e yaptığı açıklamada “Çok iyi bir fırsattı. Olmadı, sağlık olsun. Ama vazgeçmedim, yeni fırsatları değerlendireceğim. Bundan sonrası için önümüzdeki maçlara bakacağız” demişti.

0