Alcatel’den yapılan açıklamada, şirketin Çin markası TCL Communication Technology Holdings Limited’e ait olduğu belirtilerek, asılsız haberlere itibare edilmemesinin gerektiğini belirtti..

Hisseleri Borsa İstanbul’da işlem gören Alcatel (#ALCTL), bazı basın organlarında çıkan haberlerde ve sosyal medyadaki paylaşımlarda, şirketin boykot edilecek Fransız markalarından biri olması nedeniyle bir açıklama yayımladı. Açıklamada, Alcatel’in bir Fransız markası değil, Çin markası olan TCL Communication Technology Holdings Limited’e ait olduğu ifade edildi.

Alcatel’in açıklaması şu şekilde:

Çeşitli basın mecraları tarafından yayınlanan haberler ve yapılan bir takım sosyal medya paylaşımlarında Alcatel markasına, “Boykot edilecek Fransız markaları” ve benzeri başlıklı listelerde yer verildiğine tanık olmuş bulunmaktayız. Alcatel, teknoloji ve tüketici elektroniği şirketi Nokia’nın tescilli markası olup, kullanım lisansı merkezi Çin’de bulunan ve bir Çin markası olan TCL Communication Technology Holdings Limited’e aittir. Şirketimizin Fransa devletiyle herhangi bir bağı bulunmamaktadır. Alcatel markası ile ilgili asılsız haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.

Kullanım lisansı TCL Communication Technology Holdings Limited’e ait Alcatel markasına ilişkin yanlış ve yanıltıcı paylaşım yapan mecralara karşı yasal yollara başvurma seçeneğini de değerlendirmekteyiz.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

ALCTL Canlı izle

 

0