Bitcoin, tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı ve halen artış devam ediyor. İnsanlar, yatırım için hem çekiniyor hem de satın almak için hücum ediyor..

10 Ekim 2017 itibariyle 4.939 dolar değere ulaşan dünyanın en popüler dijital para birimi Bitcoin, Eylül ayından sonra ilk kez yeniden 4.500 dolar seviyesinin üzerine çıkmış oldu.

Geçtiğimiz perşembe gününden bu yana değerlenen dijital para birimi an itibarıyla 17.500 TL fiyatla işlem görüyor.

Avrupa Birliği ülkelerinde kripto para birimlerine karşı takınılan tedirgin tavır ve resmi mesafe, Bitcoin’in yeni alternatiflerinin işini zorlaştırıyor görünse de. diğer yandan Avrupa, blockchain teknolojisiyle çalışan yani blok zinciri tabanlı dijital paralara karşı düzenlemelere daha elverişli alternatifleri devreye sokmayı planlıyor.​

BITCOIN HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN…

Dünyanın büyük bir bölümü Bitcoin’e halen sıcak bakıyor. Brezilya’nın en büyük yatırım şirketlerinden XP Investimentos, yatırımcıları arasında Bitcoin ticaretini başlatmayı düşünüyor. Bu yılın nisan ayında Bitcoin’e tamamen yasal bir statü kazandıran Japonya’da faaliyet gösteren enerji dağıtıcısı Remixpointise müşterilerine faturalarını Bitcoin ile ödeme seçeneği sunmaya başladı.

http://www.canliborsa.site/haber/rusyadan-sasirtan-bitcoin-ve-ethereum-hamlesi

Ekonominin küresel merkezi ABD’de devler dijital para atılımına hazırlanıyorlar. Morgan Stanley CEO’su James Gorman, dijital paralar biriminin bir geleceği olabileceğinden bahsederken, GoldmanSachs bir Bitcoin ticaret operasyonu kurmaya hazırlanıyor.

0