Melih Gökçek ve AKP içindeki kavgaya ilişkin Twitter fenomeni Fuat Avni’den bomba bir iddia geldi.

AKP içinden ve Saray’dan verdiği doğru çıkan bilgilerler tanınan Twitter Fenomeni Fuatavni, AKP ve Saray arasındaki son kavgaya ilişkin önemli iddialarda bulundu. Arınç-Erdoğan olarak başlayan ve sonrasında Arınç-Gökçek kavgasına evrilen tartışmada Gökçek’e “Arınç’ın karşına çık” diyen kimdi? Seçimler nedeniyle İçişleri Bakanlığı’ndan istifa eden Efkan Ala, Saray’da kendisine büro mu açtı? Orada milletvekili listesi mi hazırlıyor? Erdoğan, tüm bu olanların arkasında Abdullah Gül’ün olduğunu mu düşünüyor? İşte Saray’dan bildiren Fuatavni’nin bomba iddiaları;

1. …, yaşanan olaylar sonrası muhakeme açısından kontrolden çıkmış durumda. ‘Davutoğlu’nu asla getirmemeliydim’ dedi.

2.Davutoğlu’nu başbakan olarak atarken, Gül’ün kontrolünden çıkacağını ve kendisine biat edeceğini hesaplıyordu. Evdeki hesap çarşıya uymadı

HERŞEYİ GÜL’DEN BİLİYOR
3. Gül, hiçbir şey yapmasa bile …, her şeyi Gül’den biliyor. ‘Fidan ile Davutoğlu’nu beni devirmek için o ayarttı’ deyip duruyor.

4. …, Fidan olayını unutmadığı gibi Fidan ve Davutoğlu’nu da affetmiş değil ve affetmeyecek.

“DAVUTOĞLU’NU ALACAĞIM”
5. Bizi olağanüstü toplantıya çağırdığında kontrolden çıktığına şahit olduk. İki gündür ‘Davutoğlu’nu alacağım’ diye söylenip duruyor.

6. Gül, Atalay, H. Çelik, T. Yıldız, Fidan, Arınç ve Davutoğlu’nun ekip olup kendisine kumpas kurduğunu düşünüyor.

7. Bize ‘Ne yaparsanız yapın Gül’ün fikrini öğrenin’ demişti. Avaneler, gazeteci ayartıp Gül’ü konuşturmaya çalıştılar.

“BİLİYORDUM, ARKAMDAN KUYU KAZIYOR”

8. Gül, ‘Aday olmayacağım’ deyince … fenalaştı. Saatlerce kimseyle konuşmadı. Akşam ‘Biliyordum, arkamdan kuyu kazıyor’ dedi.

9.Soylu ve Ala’yı özel toplantıya çağırdı. Soylu, ‘Davutoğlu teşkilatı ele geçirmeye çalışıyor benim de istifamı istiyor direnemiyorum’ dedi

10. …, Soylu’nun açıklaması üzerine ‘Bu onun haddi değil ben olduğum sürece sen orada olacaksın’ dedi.

11. Toplantı boyunca Ala, Davutoğlu ve Arınç’ın özel olarak liste hazırladıklarını listeden Gül’ün de haberdar olduğunu anlatıp durdu.

12. …, Kaçak Saray’da, Ala’ya özel bir ofis açtı. Ala, onun kontrolünde vekil listelerini hazırlıyor. Davutoğlu devre dışı bırakıldı.

13. Arınç, ‘Hükümeti korumalıyım’ derken, Kaçak Saray’daki kumpaslardan haberdar olarak söyledi. Çözüm süreci bahane edildi.

ARINÇ’I SUSTURUN DEDİ
14. , ‘Arınç’ı susturun’ deyince Varank, Ala ve Soylu Gökçek’e ‘Hakkından sen gelirsin’ dedi. Gökçek, Arınç’ın karşısına dikildi.

15. Davutoğlu ekibi ne yaparsa yapsın ne kadar alttan alırsa alsın. .. asla durmayacak. Başkanlık için gözünü karartmış durumda.

16. Güzel insanlar, bunların ekran karşısındaki duruşlarına ve açıklamalarına aldanmayın perde ardında birbirlerini boğazlıyorlar. Hep tek kalmaktan korkuyordun. Zamanında seni çok uyardım ama kibrin gözünü kör etti, göremedin. Korma, titre.

0