Halk Yatırım, Kira Sertifikası (SUKUK) İhraçları ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanında Türkiye’nin En İyi Aracı Kurumu seçildi.

Halk Yatırım, dünyanın önde gelen finans portallarından Global Banking & Finance Review tarafından, Kira Sertifikası ihraçları alanında, 2015’te olduğu gibi, 2016 yılında da Türkiye’nin en iyi aracı kurumu seçildi ve kurumsal sosyal sorumluluk alanında gösterdiği duyarlılık ile de ikinci bir ödüle daha layık görüldü.

Dünyanın önde gelen iş ve finans piyasaları değerlendirme platformlarından olan Global Banking & Finance Review tarafından verilen ödüller, 2016 yılı için sahiplerini buldu.

Halk Yatırım, “BEST BROKERAGE HOUSE FOR ISLAMIC BONDS TURKEY” (2016 yılı Kira Sertifikası İhraçlarında Türkiye’nin En İyi Aracı Kurumu) kategorisinde ödül almaya hak kazandı.

Kira Sertifikası ihracına aracılık faaliyetlerine 2014 yılında başlayan Halk Yatırım, son 1 yıl içerisinde 1.524 milyon TL’lik toplam hacme ulaşmış ve bu rakam ile yapılan kira sertifikası ihraçlarında sektördeki tüm işlemlerin yaklaşık %58,6’sına aracılık ederek liderliğini devam ettirmiştir.

Halk Yatırım, UNESCO Dünya Kültür Mirasları Aday Listesinde (5724 ref.no) yer alan ve dünyanın bilinen ilk borsasına ev sahipliği yaptığı kabul edilen antik AIZANOI kenti kazı çalışmalarının, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı izni ile destekçilerinden biridir. Bununla birlikte, finansal okuryazarlığın gelişimi çerçevesinde Diyarbakır’da yer alan ‘Yıllarca Halkbank Şehit Haşim Türkoğlu Ortaokulu’ na destek vermiş, T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü işbirliğinde de ‘Halk Yatırım Hatıra Ormanı’ nı kurmuştur. Tüm bu sosyal sorumluluk projeleriyle Halk Yatırım, tarihe, eğitime ve çevreye gösterdiği duyarlılık sonucunda “BEST CSR COMPANY TURKEY” (2016 Yılı Türkiye’nin En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Firması) ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Halk Yatırım Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Burak Altınsaç; “Aldığımız bu ödüller, doğru yolda ilerlediğimizi göstermiş ve bizi daha da motive etmiştir.” dedi. Altınsaç, “Sadece SUKUK ihraçlarında değil aynı zamanda tüm borçlanma araçları ihraçları, halka arzlar, uluslararası şirket satın alma ve birleşmeleri, stratejik ortaklıkların oluşumu, ortak girişimler, blok satışlar ve proje finansmanı danışmanlık hizmetleri gibi kurumsal finansman danışmanlık işlemlerinde de Türkiye pazarının hızlı büyüyen aracı kurumlarından birisi olmayı hedeflemekte ve pazarlama stratejilerini bu hedef doğrultusunda geliştirmeye devam etmekteyiz.” dedi.

Altınsaç, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanında Şirket olarak tarih, kültür, çevre ve eğitim projelerine destek vermeye çalışıyoruz. Bu konudaki projeleri, 2016 yılında da devam ettirmek hedeflerimiz arasında olacaktır.” dedi.

Halk Yatırım verimlilik, güven, müşteri odaklılık, güncel bilgi paylaşımı, teknolojik trendlerin benimsenmesi ve etkin dağıtım kanalı kullanımı temellerinde yapılandırdığı iş modeli ile, Türkiye’nin öncü yatırım kuruluşlarından biri olarak, faaliyet gösterdiği her alanda sürdürülebilir büyüme modeli ile ülkemize katma değer yaratmaya devam etmektedir.

0