Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, TSK’nın Afrin’de başlattığı Zeytin Dalı Harekatı hakkında açıklama yaptı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ: “Artık sözle vakit geçirme dönemi bitmiştir, icraatın zamanıdır. Bizimle bir dayanışma içine ABD girmek istiyorsa, bunun yolu basit. Silah vermeyi durduracak, verdiği silahları toplayacak ve PYD/YPG teröristlerine ‘Türkiye’ye karşı mücadele etmeyin, bu işi bırakın ve siz Fırat’ın doğusuna çekilin’ diyecek.”

Bozdağ: “Türkiye’nin DEAŞ terörüyle mücadele konusundaki samimiyetini kimse sorgulayamaz, kararını da kimse sorgulayamaz.”

Bozdağ: “ABD yönetimi Türkiye ile karşı karşıya gelmeyi istemiyorsa ki istemiyor, biz de istemiyoruz Türkiye olarak, bunun yolu belli teröristlere verilen desteklerin kesilmesidir.”

hukumetten flas aciklama! soz bitti

Bozdağ: “Bu terör örgütleri tamamen yok edilene kadar ve son terörist temizlenene kadar Zeytin Dalı Harekatı devam edecektir. Bitmesi ne zamandır, son teröristin etkisiz hale getirildiği andır.”

Bozdağ: “(Milletvekillerine ‘Zeytin Dalı’ karşıtı mektup gönderilmesi) Bunlar hep bildik tipler. Terör örgütlerinin gönüllü şakşakçıları, gönüllü destekçileri. Barış kavramı altında terör örgütlerine, onların teröristlerinin çökertilmesine dönük başlayan harekatı, operasyonu zayıflatmak için kamuoyu oluşturuyorlar. Bunları bir kez daha milletimize şikayet ediyorum. Böyle aydın olmaz olsun.”

Bozdağ: “(ABD’nin ‘güvenli hat’ önerisi) Güvenli bölge, ayrıca konuşulacak bir konudur. Zeytin Dalı Harekatı’nın durdurulması veya noktalanması için konuşulacak bir konu değildir.”

0