Küresel borsalarda Kovid sonrası toparlanma sürecinden havacılık ve otelcilik gibi sektörler açık bir şekilde yararlanacak gibi gözüküyor. Ancak bu ticaretten faydalanacak ve henüz fiyatlandırılmamış sektörler de bulunuyor

Küresel borsalarda korona virüs sonrası ekonomik toparlanma fiyatlandırılıyor. Ekonomik toparlanma sırasında yükseliş gösterecek hisselerse yatırımcıların en büyük merak konusu. Credit Suisse’den Jonathan Golub, yatırımcıları toparlanma ekonomik toparlanma sırasında akıllı yatırıma çağırıyor.

İsviçre bankasının ABD Hisse Senetleri Stratejisti ve Kantitatif Araştırmalar Başkanı Golub CNBC’ye verdiği röportajda ekonomik toparlanma sürecinde yatırımcıları havacılık ve otelcilik gibi bariz sektörlerin ötesindeki hisselere yönelme konusunda uyardı.

Golub röportajında, “Bu metal ve maden şirketleri olabilir. Makine ve sanayi isimleri olabilir. Kimya şirketleri olabilir. Söz konusu alanlarda henüz piyasanın hamle yapmadığı yerler. Bana kalırsa bu tip alanlarda yapılabilecek çok şey var” ifadelerine yer verdi.

Borsa uzmanı ekonominin yeniden açılmasıyla direkt bağlantılı hisse grupları yerine ekonomik toparlanmayla ilişkisi olan borsa ticaretini tercih ediyor. Golub ekonominin gerçekten toparlanması ve güçlü hareket etmeye başlaması halinde bu gruptaki hisselerin değerleneceğine inandığını belirtti.

Golub, “Havacılık, kurvaziyer şirketleri, restoranlar ve otelcilik gibi hisselerin satın alındığı ticaret seviyorum. Ancak bu şu anda herkesin açık bir şekilde gördüğü ticaret ve bunlar çoktan tercih edilmiş durumda. Muhtemelen çok daha az fırsat kaldı” açıklamasında bulundu.

Borsa uzmanı ayrıca Kovid-19 aşılarının daha fazla kişiye ulaşmasıyla birlikte alışveriş merkezlerinin hisselerinde de bir artış olmasını bekliyor. Golub konuyla ilgili, “Alışveriş merkezi perakendecileri tüketicilerin daha geniş kapsamlı tercihlerine bağlı olarak yeniden açılma ticaretinde gerçekten iyi performans gösterebilirler” sözlerine yer verdi.

S&P 500 için yıl sonu hedefini 4.300 olarak gösteren Golub, borsalar için genel anlamda iyimser. Borsa uzmanı yakın vadede bir geri çekilme öngörmüyor.

Golub, ekonomik toparlanma ticaretine ilişkin yorumlarında, “Ekonominin yeniden açılması, piyasada tahmin edilenden çok daha büyük olacak. ‘Bu iyi haberlerin ne kadarı halihazırda borsalarda fiyatlandırıldı?’ diyenler için cevabımsa şu: Düşündüğünüz kadar değil” öngörülerine yer verdi.

Borsa’da Yıldız Pazar, Ana Pazar, Alt Pazar nedir? Hangi Hisseler nerede?

https://www.canliborsa.site/canli-borsa-takip

 

 

0