Merrill Lynch Stratejisti Michael Hartnett, piyasalar için en büyük tehditi açıkladı.

piyasalarin korkulu ruyasiABD ekonomisindeki zayıf toparlanmaya karşılık hisse senedi piyasalarındaki durdurulamaz yükseliş endişeleri de beraberinde getiriyor.

Balon riskine dikkat çeken uzmanlara her gün bir yenisi daha eklenirken, son uyarı Merrill Lynch Stratejisti Michael Hartnett’dan geldi.

WSJ’nin haberine göre, Hartnett, yaptığı çalışmada, en büyük riskin, Fed’in sıkılaştırmaya başlaması için Wall Street’teki toparlanmanın Main Street’teki  toparlanmayı geçmesi olduğunu söyledi.

Ekonomideki zayıf toparlanmanın piyasalardaki balon benzeri şartlar ile aynı anda oluşması ve yatırımcı duyarlılığındaki iyileşmeden duyduğu rahatsızlığı dile getiren Hartnett, bu durumun devam etmesinin Main Street üzerinde baskı yaratırken Wall Street’teki iyiye gidişin Fed’i zor duruma sokacak bir ikilem yaratacağını ifade etti. Yaz aylarındaki borsada rallinin süreceği öngörüsünü paylaşan Harnett, sonbaharın gelmesiyle birlikte yaşanacak geri çekilmeyle S&P 500 endeksinin yüzde 10’dan fazla değer kaybedeceğini dile getirdi.

0