Kamuya alınacak 35 bin şehit ve gazi yakınlarının memur olarak alımına Ramazan Ayında başlanacağı açıklandı.

35-Bin-Memur-alimi

Şehit ve gazi yakınlarının kamu kurumlarında memur olarak alınmasında sona gelindiği belirtildi. Akit’in haberine göre, 35 bin şehit yakını, gazi ve gazi yakını ile terör mağduru sivil vatandaşın kamuda işe alınmasının Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla, Ramazan ayı içinde başlayacak.

Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İstihdam Edilecekler Hakkında Yönetmelik, geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Yönetmelik, şehit yakını, gazi ve gazi yakınları, vazife ve harp malülleri ile terör mağduru sivil vatandaşların kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamını düzenliyor. Yönetmelik kapsamında 35 bin şehit yakını, gazi ve gazi yakını ile terör mağduru sivil vatandaşın kamuda istihdam edileceği açıklanmış ancak alımların ne zaman başlayacağı netleşmemişti.

Edinilen bilgilere göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlükleri aracılığı ile müracaatların alınması işlemi tamamlandı. Bakanlık müracaat edenlerden hangilerinin hak sahibi olduğu, nasıl ve nereye yerleştirilecekleri çalışmasında da sona geldi.BAKANLIK HAZIR

ALIMLAR RAMAZAN’DA BAŞLIYOR

Konunun takipçisi olan Başbakan Erdoğan’ın alımlara Ramazan ayı içinde başlanılması talimatını verdiği öğrenildi. 35 bin şehit yakını, gazi ve gazi yakını ile terör mağduru sivil vatandaşın kamuda istihdamı çalışmasının 2015’in sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Bu şekilde sivil terör mağdurları, harp malülleri ve vazife malülleri de kamuya yerleştirmeden ilk kez yararlanmış olacak.

ALİ SARICA’DAN TEŞEKKÜR

Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ali Sarıca, büyük bir heyecanla bekledikleri haberi almanın sevinci içinde olduklarını belirterek, üyeleri adına Başbakan Erdoğan’a teşekkürlerini sundu.

İLİŞKİLİ HABER: PTT Sözleşmeli Dağıtıcı Yeni Personel Alımı

0