Türk Telekom Grubu, entegrasyon süreci kapsamında “tek noktada hizmet” anlayışına uygun organizasyonel değişiklikleri hayata geçirdi.

turk telekom'da yeni bir yapilanma

Türk Telekom Grubu, yazılı açıklamayla entegrasyon sürecinin müşteri odaklı yaklaşım ve sürdürülebilir büyüme stratejisi etrafında şekillenen ikinci aşamasını duyurdu.

Buna göre, grubun mobil ve sabit hizmetlerinin birlikte pazara sunulması ve müşteri hizmetlerinin tek çatı altında toplanmasını öngören entegrasyon projesi, teknoloji ve iletişim hizmetlerinde müşteri beklenti ve ihtiyaçlarını daha etkin bir şekilde karşılamayı hedefliyor.

Bu kapsamda, Türk Telekom Grubu’nun mobil ve sabit tüm bireysel satış faaliyetlerinin ortak yönetimi amacıyla yeniden tanımlanan “Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcılığı” görevine Hüseyin Balcı atandı.

Bireysel müşteri hizmet kalitesini daha da ileriye taşımak amacıyla, var olan tüm mobil ve sabit hat operasyonlarının müşteri ilişkileri birimlerinin yönetimi, yeni oluşturulan “Bireysel Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı” çatısı altında birleştirildi ve bu göreve Orçun Onat atandı.

Kurumsal müşteri tarafında ise grubun kurumsal pazarlama, kurumsal satış ve müşteri ilişkileri birimlerinin yönetimi “Kurumsal Ticari Genel Müdür Yardımcılığı” çatısı altında birleştirilerek Mehmet Ali Akarca’nın ataması yapıldı.

Açıklamaya göre, TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya görevinden ayrıldı. TTNET CFO’su Kaan Aktan mevcut görev ve sorumluluklarına ek olarak, grup entegrasyon programında TTNET için öngörülen organizasyonel yapının uygulanması sürecinde Genel Müdür görev ve sorumluluklarını üstlendi. Ayrıca, boş olan Türk Telekom “Regülasyon Başkanlığı” pozisyonuna Ramazan Demir atandı.

Tüm Telekom operatörlerine ve Internet Servis sağlayıcılarına, toptan seviyede daha iyi hizmet vermek amacıyla “Toptan Satış Direktörlüğü” pozisyonu, Türk Telekomünikasyon AŞ’de kalarak, Türk Telekom Üst Yöneticisi’ne (CEO) direkt bağlandı.

Türk Telekom, Avea ve TTNET markalarının en etkin şekilde yönetilmesini sağlamak amacıyla Avea ve TTNET bünyesinde bulunan Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevleri, mevcut yönetim ekibi ile devam edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Rami Aslan, müşteri odaklılığın rekabet gücünün kaynağı olduğunu ve iş yapış şekillerinin merkezinde yer aldığını bildirdi.

Aslan, entegrasyon projesinin ilk adımını nisan ayında attıklarını hatırlatarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bugün attığımız adım ile mobil ve sabit hizmetlerimizde satış ve müşteri ilişkileri yönetimini birleştiriyoruz. Türkiye’de telekomünikasyon pazarında ilk kez bir firma, müşterilerinin mobil ve sabit tüm iletişim ihtiyaçlarını tek noktadan bütünsel hizmet yönetimi yaklaşımı ile karşılıyor ve yönetiyor duruma gelecek.

Bu adımın Türkiye’nin öncü yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom Grubu’nun 2005 yılındaki özelleştirme sonrasında kazandığı ivmeyi daha da ileriye götüreceğine yürekten inanıyorum. Abdullah Orkun Kaya ve diğer yönetici arkadaşlarımıza, Gruba yaptıkları değerli katkılar nedeniyle teşekkür ediyor, kendilerine başarılar diliyorum.”

0